O mnie

Malowanie portretów i innych obrazów na zamówienie – Anna Rusin-Żukowska

Obraz olejny, rysunki na zamówienie, portret ze zdjęcia wykonany na płótnie, kopie znanych obrazów – to tylko część mojego portfolio. Nazywam się Anna Rusin-Żukowska i jestem artystką o wszechstronnych umiejętnościach rysunkowo-malarskich, a także magistrem kierunku Wychowanie plastyczne na Wydziale Wychowania Plastycznego Akademii Pedagogicznej w Krakowie. Ukończyłam uczelnię w 1999 roku, uzyskując ocenę bardzo dobrą na specjalizacji Malarstwo. Wcześniej, bo w latach 1992-94 – po ukończeniu VI LO im. A. Mickiewicza w Krakowie, edukowałam się w prywatnej szkole plastycznej – Szkole Malarstwa i Rysunku pod dyrekcją wybitnego profesora Akademii Sztuk Pięknych, grafika, malarza oraz rzeźbiarza, Zbyluta Grzywacza. Dzięki temu doświadczeniu mam rozległą wiedzę oraz umiejętności w użyciu farb olejnych, akwareli czy tuszu. Wyróżniam się także ponadprzeciętnymi zdolnościami, jeżeli chodzi o rysunki z wykorzystaniem ołówka, kredek ołówkowych, pasteli i węgla. Chętnie tworzę rysunki oraz obrazy ślubne, a także portrety na zamówienie i pejzaże olejne na płótnie. Od zawsze jestem związana z Krakowem, ale maluję oraz rysuję dla Klientów z całej Polski.

 

Rysunki, pejzaże i inne obrazy olejne na zamówienie – o tym, jak rozwijałam swoje umiejętności

Mam 27-letnie doświadczenie, a przerwa w latach 2004-2016 pozwoliła mi skupić się na mojej rodzinie – mężu oraz dwójce małych dzieci: Jacusiu i Weronice. Zaangażowanie w sprawy rodzinne bardzo pozytywnie wpłynęło na moje spojrzenie na sztukę i jej sens w życiu człowieka. Nabrałam dystansu do swoich umiejętności, co pozwoliło mi w pełni zobaczyć, na jakim poziomie była wówczas moja twórczość. Zawsze potrafiłam być krytyczna wobec tego, czym się zajmowałam, porównywałam nieustannie moją sprawność artystyczną z dziełami największych znanych artystów z Polski i zagranicy. Fascynacja mistrzowskimi dziełami doprowadziła mnie do takiego poziomu biegłości artystycznej, że uznałam, iż warto podzielić się moimi pracami z innymi. Obecnie niezależnie od tego, czy tworzę pejzaż olejny, portret olejny ze zdjęcia, czy też kopie obrazów na zamówienie, biorę w pełni odpowiedzialność za jakość moich prac. Oferuję również przystępne ceny.

 

Tworzę pejzaże olejne, portrety, rysunki i obrazy na zamówienie nie tylko dla mieszkańców Krakowa, ale również innych regionów Polski

Wyższe wykształcenie o profilu plastyczno-pedagogicznym pozwala mi od ponad 20 lat prowadzić działalność artystyczną, przyjmując różne zamówienia plastyczne z zakresu wykonywania obrazu, np. olejnego, abstrakcyjnego, ślubnego i na specjalne zamówienie. W portfolio mam obrazy stworzone dla wielu Klientów nie tylko z Krakowa, ale również z innych największych miast w Polsce, w tym z Wrocławia, Poznania czy Warszawy. W trakcie kariery współpracowałam z licznymi podmiotami, począwszy od prasy branżowej, przez galerie, które organizowały wystawy i wernisaże, kończąc na domach kultury czy instytucjach religijnych.

 

Gdzie szukam inspiracji?

Uwielbiam moje miasto rodzinne – Kraków, ale chętnie wraz z mężem i dwójką dzieci podróżuje, szukając inspiracji na całym świecie. Jestem wnikliwym obserwatorem o analitycznej osobowości, co przekłada się na sposób postrzegania przeze mnie rzeczywistości. Patrząc na kwiat, czy też twarz pod względem artystycznym, dostrzegam po czasie najbardziej wyraziste cechy obiektu, stanowiące o jego naturze. Potrafię wydobyć piękno i każdy inny atut danej rzeczy. Tytuł jednej z moich wystaw “Barwne akcenty rzeczywistości” doskonale oddaje moją artystyczną naturę. Kiedy ktoś zamawia u mnie portret olejny ze zdjęcia, obraz ślubny, czy też pejzaż olejny na płótnie, zawsze dowiaduje się, na jakim efekcie zależy zamawiającemu. Staram się wczuć w przeżycia danej osoby. Na szczęście pomaga mi w tym moja empatyczna natura. Na całe życie zapamiętałam słowa mojego pierwszego nauczyciela malarstwa i rysunku, śp. profesora Zbyluta Grzywacza: “Nie sztuką jest atrakcyjnie namalować coś atrakcyjnego, ale atrakcyjnie pokazać coś nieatrakcyjnego”